Videviku tellijad hakkavad saama ajakirja 60+

3. september 2013

Tallinn, 3. september 2013. Kuna pankrotistunud ning eelmisel nädalal ilmumise lõpetanud ajalehe Videvik väljaandjal pole ettemaksude tagastamiseks raha, hakkavad tellijad alates septembrist saama ajakirja 60+.

Ühinenud Ajalehtede nõukogu liikme Margus Metsa sõnul on Videvik tellijatele võlgu kokku umbes 10 000 eurot. Lehe väljandja Ants Tammega saavutatud kokkulepet hindas ta parimaks võimalikest ning märkis, et nüüd ei jää 1300 tellijat oma väljaandest lõplikult ilma. 60+ peatoimetaja Eve Rohtla loodab, et Videviku lugejatele hakkab ajakiri meeldima ja nad jäävad selle tellijateks ka tulevikus.

1990. aastal asutatud ning korra nädalas ilmunud Videviku viimane number avaldati eelmisel neljapäeval, kuid lehe vanemtoimetaja Asse Soometsa sõnul oli rahaliste probleemide tõttu juba kevadel selge, et vastu peetakse ainult pool aastat. Püsimajäämiseks pidanuks ajalehel olema senise 1300 asemel tellijaid vähemalt kaks korda rohkem, märkis ta.

Ajakiri 60+ on nüüdseks ilmunud kaks aastat. Selle septembrinumber ilmub tiraažiga 60 000. Lugejauuringu ELU andmetel on 60+ Eestis enimloetud ajakirjade hulgas. Üle 50-aastaste sihtrühmas on see 6. positsioonil. Tänu sihtrühmale suunatud reklaamile on ajakiri esimesest numbrist alates kasumis.