Järva Teataja korjas hulgi pressipreemiaid

7. märts 2015

6. märtsil kuulutati välja Eesti Ajalehtede Liidu 2014. aasta pressipreemiate laureaadid. Ühinenud Ajalehtede väljaanded olid arvukalt nomineeritud, suure osa preemiatest korjas aga seekord endale Järva Teataja. Üks pressipreemia jõudis ka Pärnu Postimehe toimetusse.

Parima maakonnalehtedes 2014. aastal ilmunud uudise tegi Teet Roosaar Pärnu Postimehest. Teet oli nomineeritud oma 21., 22. ja 24. jaanuaril 2014 ilmunud lugudega "IRLi liige harjutab lapsi mokatubakaga", "Lasteviina müümine sõltub ettevõtlikkusest" ja "R-kiosk peatas Kickupi müümise alaealistele". Nominentide hulgas olid veel Tiia Linnard Põhjarannikus 18. ja 20. juunil ilmunud lugudega Jõhvi võimuliidust, kes tahtis korraväliselt toetada oma liikme üritust ning Raul Vinni Saarte Hääles 26. aprillil, 26. augustil ja 18. oktoobril ilmunud lugudega «Neetud laevavrakk tiksub rannikumeres suure reostuspommina», «Sõrve rannas avastati reostus» ja «Uuring tõestas: Kreeka laeva vrakk ongi ohtlik».

Parima maakonnalehes ilmunud olemusloo kirjutas Merit Männi Järva Teatajast. Tema kandideeris pressipreemiale oma 23. detsembril Järva Teatajas ilmunud looga "Jõuluõhtu katkise akna ja pommiga postkastis". Maakonnalehtede olemusloo nominendid olid veel Margus Haav Sakalas 14. juunil ilmunud looga «Seal, kus musta veega jõe ääres vohas hobuoblikas» ja Rannar Raba  Sakalas 23. detsembril ilmunud looga "Päkapikk on varsti valmis inimeste sekka kolima".

Parima maakonnalehes ilmunud arvamuse kirjutas mullu Erik Gamzejev Põhjarannikust. See ilmus 17. detsembril Põhjarannikus ja kandis pealkirja "Punapeet poliitiku kuuse alla". Lisaks olid selles kategoorias nomineeritud Kaupo Meiel Pärnu Postimehes 21. oktoobril ilmunud arvamusega "Maha lapsed!" ja Neeme Korv Saarte Hääles 31. jaanuaril, 14. märtsil ja 5. septembril ilmunud arvamustega "Oskusteabe hangumine", "Veetornihoovi poiss" ja "Kuulsa onu külaskäik". 

Ajalehtede kujunduskonkursil oli nn väikeste lehtede (tiraaž alla 20 000) hulgas võiduks Järva Teataja, mis tunnistati võitjaks kogu kujunduse kategoorias. Järva Teataja kujundaja on Kristo Kivisoo. Lisaks Järva Teatajale olid nominentideks veel Lääne Elu ja Sirp. Väikeste lehtede olemusloo kujunduse nominentideks olid Järva Teataja, Virumaa Teataja ja Tartu Postimees. Selles kategoorias võitis Tartu Postimees. 

2014. aasta parimaks pressifotograafiks tunnistati Dmitri Kotjuh Järva Teatajast. Tema valiti välja Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL) kõigi nelja kategooria võitjate hulgast. Dmitri foto "Noored suusatajad" tunnistati parimaks spordifotode kategoorias.

Lisaks oli Dmitri Kotjuh oma tööga "Puudutuse aeg" nominentide hulgas ka olemusfotode kategoorias ja tööga "Tuve Kärner" portreefotode kategoorias. Nendes kategooriates kuulutati võitjateks Priit Simson Päevalehest ja Renee Altrov Müürilehest. 2014. aasta parima uudisfoto tegi Margus Ansu Tartu Postimehest.  

Eesti Ajalehtede Liidu peapreemia ehk Aasta ajakirjanik 2014 nominentide hulka jõudis Ühinenud Ajalehehtedest Sakala ajakirjanik Rannar Raba. Lisaks talle nomineeriti Nils Niitra Postimehest, Holger Roonemaa Eesti Päevalehest ja Tarmo Vahter Eesti Ekspressist. Aasta ajakirjanikuks 2014 kuulutati Nils Niitra Postimehest.