Järva Teatajal uus peatoimetaja

16. november 2015

9. novembril alustas Järva Teataja peatoimetajana tööd Tiit Reinberg.

Viimased 12 aastat Järva Teataja peatoimetaja asetäitja olnud Reinberg alustas Järvamaa lehes reporterina juba 1997. aastal. Teda võib kahtluseta nimetada maakonna kõige informeeritumaks ajakirjanikuks ja ilmselt ka üheks kõige informeeritumaks inimeseks Järvamaal üldse.

Nii maakonna arvamusliidrite hulgas kui ka toimetuses on Tiit Reinbergil suur usaldusväärsus. Teate tema peatoimetajaks nimetamisest võtsid toimetuse töötajad vastu väga hästi.

Uus peatoimetaja ei kavatse muutusi teha, vaid keskenduda Järva Teataja seniste tugevate külgede arendusele. «Järva Teataja on silma paistnud selle poolest, et ajakirjanikel on lai suhtlusvõrgustik lihtsate inimeste seas. Nad elavad väikestes Järvamaa külades ja seetõttu saame kirjutada huvitavatest juhtumitest, mis muidu jääksid kindlasti tähelepanuta,» ütles ta.

Samas lubab Reinberg, et Järva Teataja ei kaota oma teravust maakonnale oluliste teemade kajastamisel, mis pälvivad tähelepanu ka üle Eesti.

Kuigi skeptikud ennustavad paberlehtedele kadu, on Reinberg kindel, et Järva Teataja potsatab järvalaste postkastidesse veel pikka aega. Ja kuigi digileht peab olema pidevas arengus, ei jäta ta paberlehte mingil juhul tagaplaanile.

Ühinenud Ajalehtede nõukogu liikme Margus Metsa selgitusel näitasid viimased kolm kuud, mil Tiit Reinberg Järva Teataja peatoimetaja kohusetäitjana lehte juhtis, et ta saab nende ülesannetega  edukalt hakkama. Tema peatoimetajaks nimetamine on igati loogiline valik. «See on kindlasti parem, kui kesiste oskustega ning maakonda ja toimetust mittetundva inimese toomine väljastpoolt,» ütles Mets.